Cirkev je zlá, zlá a ešte raz zlá

Autor: Michal Čop | 28.3.2012 o 15:08 | (upravené 28.3.2012 o 15:59) Karma článku: 11,20 | Prečítané:  3073x

Doba stredoveku je dávno preč. Mala by si to uvedomiť aj katolícka cirkev a prestať sa konečne miešať do politiky. Zároveň je to len banda pokrytcov o čom svedčí aj terajšia návšteva pápeža Benedikta XVI. na Kube. Veď keby nebol pokrytcom zastal by sa disidentov v tejto krajine a prejavil by im svoju náklonnosť, čo však on neurobil.

Aj vám sa zdá text v perexe nelogický? Potom ste si pravdepodobne všimli aj to, že výčitky voči katolíckej cirkvi sú síce časté, no akési protichodné. Pozrime sa teda na tento problém z blízka. V perexe môžeme identifikovať dve najčastejšie výčitky voči katolíckej cirkvi:
1. mieša sa do politiky
2. nemieša sa do politiky

Vidíme teda, že kritika katolíckej cirkvi je protichodná a nelogická. Ja si však myslím, že ak v týchto dvoch bodoch identifikujeme spoločné znaky, zistíme, čo tvorí jej podstatu a teda, čo sa ňou má dosiahnuť. Znakom, ktorý tieto dva body spája však nie je nič iné, len kritika. (Aj keď sa v oboch bodoch spomína vzťah cirkvi voči politike tento spoločný bod nemôžeme považovať za adekvátny, keďže závery sú protichodné.) Podstatou kritiky, ktorá je vznášaná na katolícku cirkev je teda kritika pre kritiku. Síce často krát protichodná, neopodstatnená a nelogická, avšak dostatočne silná na to, aby dokázala očierniť.

Kritika sama o sebe nie je zlá. Často krát je podnetná, obzvlášť keď je oprávnená. Ak však kritizuje len, aby kritizovala má negatívny účinok a nevedie k ničomu, len k spleti negatívnych nálad, z ktorých však nepovstáva nič dobré. V tomto blogu môžeme vidieť, že kritika katolíckej cirkvi je postavená najmä na očierňovaní, ktoré sa nesnaží pracovať pomocou logických argumentov, nič nerieši, nie je konštruktívne, ale naopak zbytočné.

Otázkou však ostáva, či má mať takáto kritika miesto v masmédiách, odborných článkoch, či komentároch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: SaS predbehla v preferenciách SNS, do parlamentu by sa dostalo aj KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali počas predchádzajúceho víkendu, súčasná koalícia by v parlamente získala 69 mandátov.

BLOG TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Ťapáková zarába viac ako minister, no nemáte právo to vedieť

Právo na súkromie je dôležitejšie.

PLUS

Prečo treba chrípku vypotiť?

Mnoho ľudí netuší, čo znamená zvýšená teplota a prečo je pre telo vlastne užitočná.


Už ste čítali?