NR SR: Mitrík bude vysvetľovať výboru majetkové priznanie

Autor: Michal Čop | 29.3.2011 o 17:22 | Karma článku: 4,31 | Prečítané:  774x

Takýto titulok  mal jeden z článkov, ktoré som dnes čítal. V článku sa ďalej uvádzalo, že riaditeľ SIS Karol Mitrík bude vysvetľovať prečo podal majetkové priznanie neskoro a prečo je tak chudobné na informácie.

Ďalej sa tam uvádzalo, že mu hrozí pokuta vo výške šiestich platov a, že už v minulosti jednu za neskoré podanie priznania dostal. Ak by sa naplnil tento scenár na pokutách by zaplatil viac ako stihol zarobiť. Je to však dostatočný trest?

Podľa výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, ktorý vedie nominantka Smeru Renáta Zmajokovičová pravdepodobne áno. Podľa mňa nie. Pokiaľ dobre viem SIS pracuje s tajnými informáciami ku ktorým má prístup len veľmi málo ľudí. Preto si myslím, že jeho riaditeľ by mal byť človek čo najdôveryhodnejší.

Pozrime sa teda, či pán Mitrík spĺňa naše kritérium. V minulosti pôsobil ako poslanec NR SR za SDKU. Taktiež ho môžeme poznať aj ako primátor Spišskej Novej Vsi či z jeho mnohých iných politických funkcií. Prvý krát sa neslávne dostal do povedomia ľudí na celom Slovensku keď poskytol alibi bývalému viceprimátorovi Košíc Eugenovi Č., ktorý bol obvinený z brania úplatku. Neskôr sa nad jeho výpoveďou špekulovalo, či nebola falošná. Taktiež bol asistentom poslanca Bohumila Hanzala, ktorý sa preslávil obvineniami voči Róbertovi Ficovi, že nezákonne financoval stranu. Odvtedy ho však nikto nevidel a celé jeho vystupovanie v kauze bolo viac ako podivné.

Ako teda môžeme vidieť Karol Mitrík sa vyskytol vo viacerých sporných kauzách a pracoval pre viacero politických strán (primátor- KDH, poslanec- SDKU, asistent poslanca Smeru). Neviem ako na iných, ale na mňa tento profil vôbec nepôsobí dôveryhodne, teda nespĺňa ani základné kritérium na zastávanie tak významnej funkcie ako je riaditeľ SIS. Jeho prieťahy s podávaním majetkového priznania moje pocity len umocňujú. Myslím si teda, že pán Mitrík by mal byť čo najskôr odvolaný (aj keď otázka asi znie, prečo bol vlastne tak nedôveryhodný človek vôbec vymenovaný).

PS: Kde je teraz Róbert Fico a jeho sľub o tom, že tu bude silná opozícia, ktorá bude strážiť dianie na Slovensku?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?